Az inverteres hegesztők egyre népszerűbbé válnak a hegesztők körében, köszönhetően a technológiai előnyeiknek és a sokoldalú felhasználási lehetőségeiknek. Ebben a blogbejegyzésben részletesen bemutatjuk az inverteres hegesztőket, azok előnyeit, és hogy miért érdemes őket választani. Mi az Inverteres Hegesztő? Az inverteres hegesztő egy modern hegesztőgép, amely digitális áramátalakítást használ a hegesztési folyamat optimalizálására. Az inverteres technológia a hagyományos hegesztőgépekkel szemben számos előnyt kínál, például kisebb méretet, könnyebb súlyt és nagyobb hatékonyságot.
A hegesztés az egyik legfontosabb folyamat a gyártásban és az építőiparban. Az évek során a hegesztőgépek technológiája jelentős fejlődésen ment keresztül és az inverteres hegesztőgépek megjelenése forradalmasította ezt a területet. De mi is az az inverteres technológia és miért vált oly népszerűvé? Ennek a cikknek az olvasása során felfedezzük az inverteres hegesztőgépek előnyeit, valamint azt, hogy miben különböznek a hagyományos transzformátoros hegesztőgépektől.
A hegesztő biztonsága nagymértékben függ a használt berendezés működőképességétől. A hegesztőgép-gyártók fontosnak tartják, hogy az általuk kínált eszközök kényelmes munkavégzést biztosítsanak és a balesetveszélyt minimálisra csökkentsék. A biztonságos hegesztés egyik lehetősége a VRD (Voltage Reduction Device), de ennek működését kevesen tudják pontosan. Mi az a VRD?
Az MMA vagy bevonatos elektródával végzett ívhegesztés a legrégebbi és leguniverzálisabb módszernek tekinthető. Ahogy a neve is sugallja, itt bevont elektródát használnak. A hegye és a hegesztendő anyag között elektromos ív keletkezik. Kíváncsi az MMA hegesztéshez használt elektródák típusaira, azok felépítésére és kiválasztására? Az alábbiakban minden szükséges információt megtalálsz róla.
Hegesztőgépünk főbb tulajdonságai, előnyei közé tartozik a stabil működés, határozott ív erő, könnyű súly, hordozható, energiatakarékos és halk működés. A mikroprocesszor vezérlés folyamatosan segíti a hegesztő ív optimális karakterének megtartásában. Az automata HOT START (meleg indítás), ARC FORCE (ívkeménység szabályzás), ANTI STICK (letapadásgátlás) funkcióknak köszönhetően könnyű az ívfelvétel és stabil az ívtartás emelett szebb a varrat minősége. VRD FUNKCIÓ (Voltage Reduction Device) az üresjárási feszültséget korlátozó biztonsági funkció MMA üzemmódban történő hegesztés esetén, magas páratartalmú (nedves) környezetben.
A kézi ívhegesztést először Oroszországban találták fel 1888-ban. Az elektróda egy bevonat nélküli fémrúd volt, tehát védőgáz fejlődés sem fejlődött. Az 1900-as évek elejéig a Svéd Kjellberg módszer kifejlesztéséig nem használtak bevont elektródát. Érdemes megjegyezni, hogy a bevont elektródás módszer lassan terjedt el, mert meglehetősen költséges eljárás volt.