Kevesen vannak, akik ne hallották már volna a sarokcsiszoló vagy legalább a flex kifejezést. Annak ellenére, hogy csiszolóként emlegetik, számos más funkciót is ellátnak, mint például a darabolás és méretre vágás a végtelen számú tartozékoknak köszönhetően. Komoly, nagyipari sarokcsiszolóink közül is válogathatsz webáruházunkban!
Széles spektrumú felhasználás
Az innovatív technológiák újabb és újabb funkciókkal látják el ezeket a gépeket, amelyek bődületes mennyiségű tartozékkínálattal társulnak. Attól függően milyen munkálatokra használják őket, úgy más és más alkatrészekre lehet szükség különböző kialakítású tárcsák és korongok, csiszolólapok és kefék formájában. A durva- és finom csiszolási munkálatok éppúgy könnyedén kivitelezhetők, mint az eltérő darabolási és vágási kihívások. A régebbi modellek tárcsacseréje eléggé problémásnak mondható volt, ám az újabb, minőségi gépek esetében ez szinte egy gombnyomással végrehajtható. A munka fajtájától függően egy- és kétkezes darabok is rendelkezésre állnak annak érdekében, illetve az optimális modell kiválasztásában még a vágótárcsa átmérője játszhat fontos szerepet. A feladatvégzés módja nagyban befolyásolja, hogy milyen teljesítményű gépre lesz szükség. A modern, prémium minőségű modellek kiváló túlterhelés elleni védelemmel vannak ellátva, valamit nívós szénkeféinek köszönhetően jelentősen megnövelt az élettartamuk is.
A sarokcsiszoló gépek széles mérettartományban és még szélesebb anyagspektrumon képesek vágni és darabolni. A megfelelő méretű, vastagságú és kialakítású korong kiválasztását követően bátran hasogathatunk vele fát, szeletelhetünk bizonyos fémeket, apríthatunk műanyagokat, vághatunk térköveket, csempét és kerámiát. Természetesen ez csak egy hányada annak, amikre ezt a sokoldalú szerszámot használni lehet.
Biztonságos vágás és csiszolás
Néhány alapszabályt érdemes fejben tartani, mielőtt ösztönből dolgozni kezdenénk a flexszel. A helyes tartást mind vágás, mind pedig csiszolás során be kell tartani és nem csak azért, hogy szép végeredmény szülessen, hanem a saját biztonságunk érdekében is. Például a gyárilag felszerelt védőburkot tilos leszedni a gépről, akkor is, ha anélkül kényelmesebb lenne dolgozni vele. A megmunkálni kívánt alapanyagot érdemes megfelelően rögzíteni, mondjuk satuba fogni, hogy véletlenül se mozdulhasson el. Az egykezes flexet is lehet két kézzel fogni, ha úgy biztosabb a fogása és könnyebb vele a munka, hiszen nincs kőbe vésve. Védőszemüveg és kesztyű nélkül sem ajánlott nekifogni csiszolni, ugyanis bármikor kilőhet egy-egy fémforgácsot vagy szilánkot a nagy sebességgel forgó gép. Csiszolásnál a megfelelő dőlésszög megtartásával lehet egyenletes és szép munkát végezni, ezért a megfelelő rögzítés és biztos fogás ebben az esetben is elengedhetetlen. Azonban csiszolásnál és darabolásnál is fontos betartani, hogy sosem szabad feszíteni vagy túlzott erővel nyomni a sarokcsiszoló gépet, ugyanis a fokozott kopás mellett elpattanhat a csiszolókorong, ami balesetveszélyes.
A plusz fülvédő sem jelent hátrányt flexelésnél